Helyszín címkék:
Csillagfény és gyógyvíz: éjszakai fürdőzés
- Uzonyi Nóra
Ennyi medencében könnyű elmerülni az élményben
Noha tény, hogy a fürdő bejárásához afféle diszkrét termál-Camino vár a látogatókra, mindez azt is jelenti, hogy több medencének is jut elég hely. A fedett részen két darab, különféle élményelemekkel felszerelt gyógyvizes medencében áztathatjuk a tagjainkat. A gyerekkel érkezőknek pedig jó hír, hogy a benti részen egy lurkó-kompatibilis hőmérsékletű gyermek pancsoló is helyet kapott.
Persze a balzsamos nyári estéken sokkal hangulatosabb a kinti medencéket meghódítani, nem véletlen, hogy utóbbiakból öt üzemel. Mindegyiknek más a hőfoka, így kedvünk szerint váltogathatjuk az “Ó, de kellemes meleg!”, “Nahát, ez elsőre milyen hidegnek tűnik!” és a “Jesszusom, ez tűzforró…nocsak, mégsem!” típusú megnyilvánulásokat. A kültéri rész legizgalmasabb – és félig fedett valójának köszönhetően kissé mumus – része a barlangfürdő, ahol a kőfal félhomályában takarosan üldögélnek egymás mellett az emberek. Ha először járunk Demjénben, árgus szemmel figyeljük azokat, akiknek az ajkán gyermeki mosoly játszik: ők ugyanis szinte biztosan a váratlan időközönként fel-feltörő masszírozó részeknél ülnek. Ha távozni készülnek, az ő helyükre érdemes lecsapni! Ha valamilyen oknál fogva a testünk további hő után sóvárog, beülhetünk egy kicsit a gőzkabinba vagy a finn szaunába is, amit a legbátrabbak egy merülő medencés jeges kalanddal koronázhatnak meg. Amennyiben úgy érezzük, hogy a talpunk vérkeringése is megérdemel némi kényeztetést, ne hagyjuk ki a Kneipp medencét sem, amelyben bokáig érő vízben sétálgathatunk a lapos köveken.
Muzsika és szaunaszeánsz
Pénteken és szombaton az élményfürdőzést négy különböző tematikájú szaunafelöntés teszi izgalmasabbá. Ha pedig a forró vízben is sóvárgunk némi ritmusos talpalávaló után, 21 órától fellélegezhetünk, ugyanis ekkor kezdődik a medencés buli, amihez DJ biztosítja a zenét.
Ázni vagy nem ázni, az itt a kérdés?
Hamlet bizonyára elnézi, hogy elcsentünk egy részt a monológjából, mindazonáltal fontos kitérni arra, hogy kiknek ajánlott és kiknek ellenjavalt a forró vízben való üldögélés. Demjénban 690 méter mélyről feltörő gyógyvíz van a medencékben, ami enyhíti a mozgásszervi panaszokat, felveszi a harcot az öregedéssel, megújítja a bőrt, jót tesz a vérkeringésnek és ellazítja az izmokat. Azonban fontos hangsúlyozni, hogy bizonyos esetekben a fürdőzés kifejezetten ellenjavallt; mielőtt belevetnénk magunkat a gyógyvíz-rengetegbe, érdemes konzultálni a háziorvosunkkal.
A korgó gyomor dilemma
Jóllehet a brit kutatóknak még minden bizonnyal nincs arra vonatkozó tanulmánya, hogy tízből hány ember lesz farkaséhes a fürdőzés után, megkockáztatjuk, hogy az órákon át tartó ázást követően a többségnek jólesik néhány finom falat. A fürdő területén működő büfében némi sós ropogtatnivaló, jégkrém, valamint alkoholos- és alkoholmentes frissítők vannak a pultban. Azt pedig senkinek sem kell elárulnunk, ha késő éjjel hazaérve még stikában elmajszolunk egy kevés kekszet vagy csokoládét…
Sikamlós óvintézkedés, avagy óvatosan a papucsban!
A fürdő személyzete folyamatosan ügyel arra, hogy ne legyenek kósza vízfoltok a földön, ám ennyi medence mellett ez nem könnyű feladat. Ha tehát nem szeretnénk bowling golyókat megszégyenítő lendülettel végigszánkázni a nedves burkolatokon, mindenképp érdemes extra körültekintéssel sétálni az öltözőktől a medencékig vezető részen.
Tipp: Amennyiben több napra érkeznénk, a Demjéni Termáltó Fürdő mellett található Egri Korona Borház vendégházai és wellness hotele ideális szálláslehetőséget biztosít.