Helyszín címkék:
Őszi szálláshelyek kedvenc borvidékeinken
Hype&Hyper
Szőlőhegy Vendégház, Sümeg
A természet szívében ígér stílusos kikapcsolódást a sümegi Szőlőhegy Vendégház, mely a „magyar Toszkánaként” is emlegetett Káli-medencében, a Sümegi Várhegy lábánál várja a kikapcsolódásra vágyókat. A ház pazar szőlőültetvényekre és várra néző panorámás terasszal és jakuzzival büszkélkedhet, egyszerre 4 főt tud elszállásolni, az érkező vendégeket pedig autentikus helyi borral kínálják. Nem kell messzire mennünk akkor sem, ha mélyebben megismernénk a helyi borkultúrát. A Balaton-felvidéki borvidék centrumában, a sümegi püspöki palota picéjében található például az Egly Szőlőbirtok és Borászat vendéglátóhelye és múzeuma, ahol saját tételeiket mutatják be, fő szőlőfajtáik a furmint, olaszrizling, kékfrankos merlot és petit verdot. A közelben találhatóak a vulkanikus boraikról híres Pálffy-, és Capári Pincészetek is, ahol szintén izgalmas borkóstolókra várják az érdeklődőket. Sümegen érdemes felkeresni a Kalla Natúr Élelmiszerek által készített sajtokat is. Kalla Roland Svájcban tanulta a sajtkészítést, most pedig sümegprágai birtokukon kamatoztatja tudását, termékeik gyakran megtalálhatóak a fonyódi és káptalantóti termelői piacokon.
Kreinbacher Birtok
2015-től a Kreinbacher Birtok kinyitotta kapuit, és egyedi hangulatú szobákkal várják azokat, akik szeretnék közelebbről felfedezni Somlót, és annak egyik legpazarabb borászatát. A Birtok 15 modern designnal kialakított szobájában az indusztriális, városias elemek találkoznak a vidék hangulatos rusztikusságával, melyet a szőlő és a hegyek látványa koronáz meg. A birtokon egy évek óta a vidéki TOP 10 éttermek közé sorolt és 2022-ben Michelin-ajánlást begyűjtő bisztró is megtalálható, egyedülálló gasztronómiai élményt nyújtva, a borászat pedig több programot is kínál az érdeklődő látogatóknak. A borkóstolóval egybekötött birtoktúrán szemügyre vehetjük a bor-, és pezsgőkészítés kifinomult folyamatait a legmodernebb technológiákat felhasználva, a dűlőtúrájukon pedig a Kreinbacher-parcellák mellett a Barát-sziklát, a Kőkonyhát és Taposó-kutat, a szőlő- és bortörténeti múzeumot, régi vincellérházakat és Somló kápolnáit is útba ejthetjük.
Gróf Degenfeld Szőlőbirtok és Kastélyszálló
A tokaji borvidék egyik ékköve a Tarcalon található Gróf Degenfeld Szőlőbirtok és Kastélyszálló. A Gróf Degenfeld család pár évtizedes megszakítással már egészen az 1800-as évek közepe óta készít borokat a cháteau-stílusú birtokközpontban, mely 1999 óta fogad vendégeket is, négycsillagos szállóként. Az igényes antik bútorokkal, régi festményekkel és a velencei csillárokkal felszerelt enteriőrök a 19.századi milliőt idézik, a szolgáltatások pedig minden igényt kielégítenek, legyen szó családi nyaralásról, romantikus elvonulásról vagy aktív kikapcsolódásról. A tarcali bortúrán a régió legszebb ültetvényeit barangolhatjuk be, a Gróf Degenfeld Szőlőbirtok mellett megismerhetjük a Basilicus Szőlőbirtokot is. A borkóstolókon és borvacsorákon pedig végigkóstolhatjuk a vidék legfontosabb tételeit, melyek közül természetesen nem maradhat ki a tokaji aszú és szamorodni.
Hilltop Borbirtok és Étterem
A neszmélyi borvidéken, 250 hektár saját szőlő ölelésében, lélegzetelállító dunai panorámával és változatos gasztró élményekkel várja látogatóit a Hilltop Borbirtok és Étterem a Melegeshegy tetején. A la Carte menüjükön a modern konyha változatos ízvilága mellett klasszikus, magyar fogásokat is kínálnak, elsősorban szezonális újdonságokkal, melyek csak korlátozott ideig érhetők el. A birtok különleges saját szervezésű programokat biztosít az ide látogatóknak, Mozi Piknikek a dombtetőn, Élőzenés Vacsora Estek, Szaxofon a Panorámás Medence parton és Toszkán Főzős programok is megtalálhatóak a naptárban. A szálláson feszített víztükrű medence segíti a kikapcsolódást, a környék pedig számos izgalmas látnivalóval bővelkedik: érdemes meglátogatni a középkori eredetű, négyszögletes torony maradványait a Várhegyen, eltúrázni a Király-kúthoz, és ellátogatni a Duna-parti Hajóskanzenbe is, ahol olyan tekintélyes veteránok állomásoznak mint az 1869-től 100 éven keresztül szolgáló Zoltán gőzhajó, vagy az 1977-től Bécs-Budapest útvonalon közlekedő Vöcsök szárnyashajó.