Helyszín címkék:
A Dunakanyar fenntarthatósági útikalauza
DunakanyarGO
A csoport összegyűjti és összeköti azokat a törekvéseket, amelyek a Dunakanyar lakói és látogatói számára olyan fenntartható, emberközpontú, nyitott és modern kulturális térséget alakítanak ki, amelyek minden korosztály és társadalmi csoport számára kikapcsolódást és feltöltődést biztosít. Nem kisebb feladatba vágtak bele, mint egy általuk tervezett, kedves és informatív grafikájú térképpel rávezetni a projekthez csatlakozókat, hogy érdemes hosszútávon gondolkodni, és a Dunakanyar értékeit a legvégsőkig megőrizni egy fenntartható modellen keresztül. Elképzelésük szerint a működésük alapja egy kézbe vehető térkép, amelyre olyan partnerek kerülnek fel, akik szigorú vállalásokat tettek annak érdekében, hogy az ide utazók valós értékeken alapuló szolgáltatásokat vehessenek igénybe.
A térkép nem kizárólag a fizikai térben segít eligazodni, hanem elvezeti a látogatókat azokhoz a vállalkozásokhoz és élményekhez, akik valódi tettekkel segítik a régió fenntarthatóságát. Küldetésüknek tekintik a közösségi közlekedés népszerűsítését, amelynek központjában az utóbbi években nagy fejlődésnek indult vasúti hálózat, az egyre több lehetőséget magában rejtő vízi közlekedés és a nagy népszerűségnek örvendő kerékpáros közlekedés áll. Bemutatásra kerülnek kevésbé ismert, izgalmas helyek, természeti értékek, különleges látnivalók, amelyeknél a játékos infografikák akkurátusan segítenek eligazodni, hogyan őrizzük meg azokat eredeti formájukban.
Természetesen főszerepet kap a gasztronómia is, hiszen a vendéglátás minősége, az egyik legfontosabb fokmérője egy adott régiónak. Szerencsére rengeteg új, friss szemléletű és változatos profilú vendéglátó jelent meg az utóbbi években, akik az Egymeder Csoport által megalkotott fenntartható Dunakanyar feltételeit teljesíteni készek. Azaz előnyben részesítik a helyi termelőktől, beszállítóktól származó alapanyagokat, környezetbarát hulladékkezelést folytatnak, aktív részesei a helyi kulturális életnek és infrastruktúrájukkal segítik a tömegközlekedőket és a kerékpárosokat.
Kommunikációs csapatként hangsúlyos szerepet kapott a szereplők közötti párbeszéd kezdeményezése, feltételeinek megteremtése és fenntartása. Működésük regionális tudástár is, amellyel szakmai segítséget kívánnak nyújtani minden döntéshozónak, aki a fenntartható fejlődés jegyében fejlesztéseket kíván megvalósítani. Egy régóta betöltetlen űrt igyekeztek ezzel a szereppel betölteni, hiszen a Dunakanyarban rengeteg olyan jobbító szándékú törekvés indult már el, amely a nem megfelelően irányított párbeszéd hiányában elsikkadtak. Ők viszont egy mederbe terelnék azokat. Ennek jegyében szervezték meg szakmai konferenciájukat, melynek a Közlekedési Múzeum adott otthont, olyan résztvevőkkel, mint az Urbanum, a MÁV Start Zrt. és a DANUrB szakmai csoport. Az eseményt egy interdiszciplináris közösségépítésnek és kerekasztal beszélgetésnek szánták, amelynek célja, hogy a projekt ismertetésének segítségével további résztvevőket és támogatókat vonjanak be a közös érdekképviselet reményében.
Az Egymeder Csoport azonban nem szeretne megállni egyetlen térképnél, hiszen minél több vállalásokkal és a szellemiséggel azonosulni tudó szereplőt sikerül meggyőzni ügyük fontosságáról, annál nagyobb eséllyel lehetünk biztosak abban, hogy az eljövendő generációk is képesek lesznek átélni azt a csodát, amit Dunakanyarnak nevezünk. Az idelátogatóknak pedig nincs más dolguk, mint kézbe venni a legújabb KanyarGo térképet, és felfedezni annak kincseit!