Helyszín címkék:
Városnéző séta Szegeden, Debrecenben és Veszprémben + 1 ötlet esőnapra
Uzonyi Nóra
Veszprémi városnéző séták
Veszprém, különösen az óvárosi rész, valóságos ékszerdoboz. Érdemes több napot ráfordítani megismerésére: a városban többféle tematikus séta is elérhető, amelyekkel úgy barangolhatjuk be a zegzugos utcákat, hogy nemcsak a látványosságokat ismerhetjük meg, hanem Veszprém történelmi titkait is, sőt, bizonyos helyeken interaktív vezetett túrákra is lecsaphatunk., Az egész napos talpalás után jutalmazzuk meg magunkat valamilyen finomsággal: a Füge Fagyiudvar és Kávézóban vagy a KUNSZT! -ban mentes édességeket is találhatunk
Debrecenbe kéne menni!
Tematikus sétákban Debrecen is erős: a cívisváros történetét a nekünk leginkább tetsző „szemüvegen” keresztül ismerhetjük meg, ráadásul számos olyan vezetett túrára is bukkanhatunk– például a Nagyerdőben – ami a gyerekeknek is kifejezetten izgalmas; sőt, ha sportos kedvünkben vagyunk akár kétkeréken is útra kelhetünk! Ha a begyűjtött kilométerek után megéhezünk, számos alternatíva biztosított, így például a Nagytemplom melletti Nonna Rosa valódi olasz ízeiben, vagy a Pizza, Kávé, Világbéke kínálatában aligha fogunk csalódni. Debrecenben persze mennyei cukrászdák is vannak, de erről majd később
Irány Szeged, a Napfény városa!
A klasszikus, tematikus városnéző séták mellett Szegeden azt is kipróbálhatjuk, milyen, ha nem az idegenvezető “esernyőjét” követjük, hanem a saját tempónkban fedezzük fel a várost – persze azon játékos feladatok segítségével, amelyeket a szervezők biztosítanak. Jó hír, hogy az idegenvezetők azt is mindig tudják, hol a legfinomabb kávé (szerintünk a Kék Elefánt Kávézó koffein fronton megér akár egy kitérőt is), vagy éppen, hogy melyik csárdában rejtőzik a legjobb szegedi halászlé (a Szálka Loft például sokak kedvence.)
Na jó, de mi van, ha esik? Szabadulószoba minden időre!
A szabadulószoba sokak szerint az utóbbi évek egyik legjobb „találmánya”. A szabadulószobák különféle tematikára épülnek, ugyanakkor közös bennük, hogy a játékosoknak feladványok segítségével kell megtalálni a szabadulást jelentő kulcsot vagy kódot. A tét általában „élet-halál” kérdés: kipróbálhatjuk például, milyen érzés, ha nekünk kell semlegesíteni egy képzeletbeli atombombát, hogy megakadályozni az emberiség pusztulását, vagy akár felkutatni a fáraók, vagy épp a dzsungel titkait.
Élménydömping zárt térben
A szobák többségéből 40-60 perc alatt kényelmesen ki lehet jutni, ha 3-6 fő játszik egyszerre, de vannak könnyebb feladványok is, amelyekkel két ember is megbirkózhat. Bátran vigyünk magunkkal nagyobb gyerekeket is – az egyes helyek szabályzatának azért utána olvasva -: a logikai feladványok valószínűleg őket is megmozgatják majd!
A hatékonyság érdekében bölcs dolog lehet, ha a játékosok először a szoba egy-egy bizonyos szegletére fókuszálnak, majd megosztják egymással, hogy ki milyen tárgyakra bukkant, és azokból milyen következtetést vont le. Szintén jó praktika, ha a talált kulcsokat, kódokat és egyéb felhasználható tárgyakat egy helyen gyűjtjük össze, majd, ha már beteljesítették küldetésüket –kinyitottak valamit vagy elvezettek a következő nyomhoz – áttesszük őket egy olyan helyre, ahol biztosan nem zavarják a további kutatást.
A szabadulószobák hozta felszabadító érzet
A kijutás mámorító öröme olyasvalami, amit nem elég egyszer megtapasztalni. Debrecenben, Veszprémben és Szegeden több helyszínen is „lehet szabadulni”, így többek közt ezekben a városokban, jó eséllyel akkor sem maradunk élmény nélkül, – akár egy-egy ilyen programnak hála – még ha néhány órán át szakadna is az eső. (A játék előzetes bejelentkezést igényel, de szinte mindig találhatunk valahol egy-egy szabad órányi játékot.)
Ha pedig a játék hevében megéhezünk és/vagy megünnepelnénk a sikeres kijutást, koronázzuk meg a napot néhány finom falattal. Debrecenben például a Szmöre Burger hamburgere vagy a Csakhal Bisztró világbajnok halas fogásai ideális győzelmi lakomát biztosíthatnak a sikeres szabadulás után.