
Helyszín címkék:
Nagy érdeklődés mellett lezárult a Tokaj Mozaik Tervpályázat - Összesen 120 grafikai pályamű érkezett
Forrás: sajtóközlemény
A zsűri az értékelés során kiemelten vizsgálja a pályamű kapcsolódását a grafika témáihoz, az izgalmas megközelítést, valamint az egyedi stílusjegyeket is. Hangsúlyosan értékeli továbbá, hogy a terv interaktív élményt nyújt-e, aminek hatására a látogatók örömmel fotózkodnának majd az alkotás előtt. A pályaműveket értékelő bíráló bizottság tagjai dr. Bacsek Júlia művészettörténész, Herczeg Ágnes, a Magyar Kertörökség Alapítvány kuratóriumának elnöke, Jakab Zsófia, a Magyar Divat & Design Ügynökség vezérigazgatója. A zsűrizés szakmaiságát erősíti Rudolf Mihály, Pro Architectura-, Ybl Miklós-, Kós Károly-díjjal kitüntetett építész, Tokaj főépítésze, Ugron Zsolna, József Attila-díjas író, valamint Auth Attila grafikusművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Grafika tanszékének vezetője.
A pályázat összdíjazása több mint tízmillió forint: a témagyőztes alkotók nettó egymillió forintos, míg az egyes kategóriák további 3 helyezettjei − összesen 24 fő – egyenként nettó százezer forintos díjat vehetnek át. A díjazotti névsort a weboldalon teszik majd közzé, emellett minden nyertes és értékelt pályamű alkotóját emailben is kiértesítik a szervezők. A díjazás részeként, a nyertes pályázók ötleteiből későbbiekben megvalósuló, Tokaj gazdag múltját megidéző 8 db művészeti alkotás az utókor számára is értékes örökséggé válhat majd hazánk ikonikus világörökségi helyszínén, hiszen a közel 3 négyzetméter nagyságú műalkotásokat a középkori városrész nyolc különböző pontján állítják majd ki.
A pályázók feladata Tokaj város gazdag múltjának bemutatása volt, a település történeti jeleneteinek, kulturális szimbólumainak ábrázolásán keresztül. A 18-35 év közötti pályázók többek között olyan témakörben alkothattak, mint a Tokaji vár, a világhírű szőlőtőkék, a legendás pincelabirintus, vagy a messze földön híres Tokaji Aszú. Az életkoron túl pályázati feltétel volt, hogy az alkotók felsőoktatási intézményben szerzett művészeti diplomával rendelkezzenek, vagy aktív hallgatók legyenek egy felsőoktatási intézmény művészeti szakán.